بتن ، مشاوره و پیاده سازی تخصصی انواع بتن - شرکت ماهان راه

بتن

منتشر شده فروردین ۰۷ ۱۳۹۵

شرکت ماهان راه مفتخر است با داشتن مرکز بتن پیشرفته و سایر پارامترهای لازم آماده تهیه، حمل و اجرای انواع بتن در پروژه‌های متقاضیان و کارفرمایان محترم ‌می باشد. جهت اطلاع کارفرمایان محترم این شرکت شرح مختصری از اهمیت نوع بتن و چگونگی تولید آن خدمتتان ارائه می نماید.

امروزه یکی از روش های ساختمان سازی ، پل سازی و سد سازی که در جهان بسرعت توسعه می یابد سازه های بتنی می باشد.

ساختمان های بتنی نسبت به ساختمان های فولادی دارای مزایایی از قبیل مقاومت بیشتر در برابر آتش سوزی و عوامل جوی ، آسان بودن تهیه بتن بعلت فراوانی مواد متشکله بتن و عایق بودن در برابر حرارت و صوت می باشد که توسعه روزافزون ساخت تین ساختمان ها را فراهم می سازد.

اجزای تشکیل دهنده بتن و خواص آن :

  1. سیمان : که ۹۰% مواد اولیه آن معدنی و حدوداً ۱۰% مابقی مواد شیمیایی می باشد که در ۵ تیپ تهیه و ارائه می گردد که هر تیپ در شرایط مخصوص به خودش کاربرد دارد. تیپ ۱ در زمین های معمولی و فاقد سولفات ، تیپ ۲ برای زمین هایی که درجه سولفات آن کم می باشد، تیپ ۳ برای بتن های زودگیر برای مناطق سردسیر، تیپ ۴ بتن دیرگیر برای مناطق گرمسیر و تیپ ۵ برای زمین هایی که درجه سولفات آنها زیاد است استفاده می شوند.
  2. آب : جایگاه استفاده آب در بتن به لحاظ انجام عمل هیدراسیون دارای حساسیت بسیاز زیادی می باشد. عدم استفاده از آب مناسب مشکلات عدیده ای را به دنبال خواهد داشت. آب مصرفی باید دارای شرایط به شرح ذیل باشد :

الف ) اسیدی و بازی نباشد.

ب ) کربنات ها و کلرور ها و سولفات های آن باید در حد مجاز باشد.

ج) سولفور سدین آن نباید بیش از ۱% باشد. ( بسیار مهم )

  1. دانه های سنگی : مقاومت بتن بستگی قابل ملاحظه ای به سختی و وزن مخصوص آن و عاری بودن آنها از مواد آلی و مواد شیمیایی مضر دارد که برخی از خصوصیات آنها به شرح ذیل می باشد :

الف ) دانه ها باید کاملاً تمیز و عاری از گل و لای باشند.

ب ) دانه ها باید در مقابل سایش و اعمال تنش مقاوم باشند.

ج ) دانه ها باید در مقابل یخبندان مقاوم باشند. ( متخلخل نباشند، نفوذ ناپذیر باشند و مقاومت کششی مناسب داشته باشند )

د ) دانه ها باید در مقابل هوازدگی مقاومت لازم را داشته باشند.

  1. نسبت آب به سیمان : این نسبت در بتن باید به میزان ۰٫۴% الی ۰٫۶% باشد.
  2. اسلامپ بتن برای بتن های بدون آرماتور ۲ تا ۵ سانتی متر باید باشند و برای بتن های مسلح با تراکم زیاد آرماتور ۵ تا ۱۰ سانتی متر باشند.
  3. بتن بر اساس مصرف نوع سیمان و سنگدانه ها و مواد افزودنی انواع مختلف دارند از جمله بتن سنگین، بتن پیش تنیده، بتن الیافی، بتن گوگردی، بتن خودتراکم، بتن غلطکی و … می باشند.

با توجه به مراتب فوق مشاهده می گردد در تهیه، ساخت و متراکم کردن آن دقت زیادی طلب می شود که شرکت ماهان راه مفتخر است با داشتن مرکز بتن پیشرفته با باسکول های دقیق جهت توزین سیمان و مصالح سنگی و تعیین دقیق میزان آب و همچنین متخصصان کارآزموده قادر به تهیه و تحویل هر نوع بتن با مقاومت های فشاری مورد لزوم پروژه ها به متقاضیان محترم می باشد.

این شرکت آمادگی خود را در مورد مشاوره با متقاضیان محترم در هر زمینه و هر نوع بتن در شرایط مختلف آب و هوایی و مواد افزودنی جهت بالابردن کیفیت آن اعلام می دارد.

برای دریافت مشاوره رایگان شماره تماس یا پست الکترونیک خود را در مستطیل زیر وارد نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند. همچنین در صورت تمایل میتوانید از طریق شماره‌های ۰۲۱۸۸۰۶۸۲۱۲ الی ۱۴ و یا فرم استعلام قیمت، با ما در ارتباط باشید.

مشاوره رایگان

ماهان راه