راه سازی و محوطه سازی با بیش از ۳۰ سال سابقه - شرکت ماهان راه

way

منتشر شده فروردین ۰۷ ۱۳۹۵

به طور کلی زندگی شهری منحصر به سکونت در منزل و گذراندن اوقات در محیط کار نمی باشد. بلکه بخشی قابل توجهی از وقت هر شهروند در استفاده از محوطه‌ها و فضاهای داخل شهر صرف می شود. در همین راستا برای داشتن زندگی دلپذیرتر شهری، ضرورت دارد که فضاهای شهری و محوطه‌های خصوصی و عمومی به خوبی طراحی شوند و دارای مشخصه‌هایی باشند که احساس راحتی و آرامش و امنیت را نیز به ارمغان آورند. تیم محوطه‌سازی شرکت ماهان راه مفتخر است که در این زمینه با تکیه بر دانش و تجربه و با استفاده از تجهیزات مدرن، اماده ی طراحی و اجرای هرگونه پروژه ای می‌باشد.

محوطه سازی اصولا شامل فضاهای سبز و فضاهای سخت می‌باشد که به عنوان مکمل همدیگر عمل می‌کنند. شرکت ماهان راه با تیم متخصص در زمینه طراحی و پیاده‌سازی محوطه‌های مختلف، کف سازیها و راه‌ها و معبرها برای مکان‌های خصوصی و فضاهای باز عمومی بر اساس ویژگی ها و اصول معماری و با توجه به نوع عملکرد و کاربری آنها، آماده‌ی اجرای پروژه‌های مختلف می‌باشد. انجام تمامی امور از مشاوره تا طراحی و اجرای پروژه‌ها با آخرین متد و توسط متخصصان تیم ماهان راه صورت می‌گیرد.

به طور کلی خدمات شرکت ماهان راه برای محوطه‌سازی به ترتیب زیر است که هرکدام را به طور مختصر توضیح داده‌ایم:

 

  • معابر و راه‌ها

این مورد شامل پیاده روها، دسترسي های كندرو، دسترسی‌های تندرو و … می‌باشد. طراحی این معابر ضوابط به‌خصوصی دارد که ماهان راه با رعایت تمام این اصول به اجرای پروژه‌ها مبادرت می‌کند.

پیاده‌روها و دسترسی‌ها به شکل نواری می باشند. محل استقرار این معابر با توجه به کاربری آنها تعیین می‌گردد.

درمورد پیاده‌روها فضایی در حاشیه برای درختکاری در نظر گرفته می‌شود. در دسترسی های کندرو و تندرو نیز همینطور می باشد که البته با توجه به طراحی هرکدام فاصله ی کاشت نهال ها از محوطه تعبیه می‌گردد.

در مسیرهای تندرو و ماشین رو که عبور وسایل نقلیه عمومی نیز مجاز است، شرکت ماهان راه با توجه به نوع کاربری محوطه اعم از تجاری، مسکونی و یا تفریحی بودن آن، پس از طراحی‌های لازم به احداث راه می‌پردازد که دارای ویژگی‌های مناسب برای عبور و مرور باشد.

در مورد معابر مختلف با توجه به کاربری آن مصالح مورد استفاده متفاوت می‌باشد. این مصالح از آسفالت و بتن گرفته تا سنگفرش‌ها و تزئینات سنگ و سیمان زیبا توسط ماهان راه ارائه می شود.

 

  • پاركينگها

به منظور رفاه حال افرادی كه با وسايل نقلیه در محوطه تردد می‌کنند، فضائی در محدوده‌ محوطه و در قسمت معینی به عنوان پاركينگ در نظر گرفته می‌شود. اين پاركينگها در محوطه‌های بزرگ می تواند متعدد و در بخش‌های مختلف باشند. شرکت ماهان راه با استفاده از فضای موجود مختص به پارکینگ، اقدام به طراحی و اجرای کف‌سازی مربوط به پارکینگ می کند. جهت تخلیه آبهای سطحی نیز سعی می گردد حد الامکان از شیب طبیعی زمین استفاده گردد و اگر چنانچه شیب کافی در محوطه مورد نظر وجود نداشته باشد با حفر چاه های جذبی در محل های مناسب اقدام شود.

 

  • زمین‌های ورزشی و تفریحی

معمولا این فضاها در پارکها و مکانهای عمومی مربوط به برخی مجتمع‌های مسکونی تعبیه می‌شوند. اينگونه زمينها به طور معمول بايد از محل تردد وسائل نقليه به دور باشند. در نظر گرفتن فضایی که توسط درختان يا ديوارهاي سبز و بلند محصور و احاطه شده باشد برای فضاهای که در تابستان از آن استفاده می‌شود از نظر طراحی بسیار مناسب به نظر می رسد. شرکت ماهان راه با توجه به موقعیت و امکانات هر ناحیه اقدام به طراحی و احداث این فضاها در محوطه‌های گوناگون می‌کند. علاوه بر این تعبیه فضاهایی برای آب‌نماها و استخر و باغچه‌های مختلف نیز از جمله کارهای محوطه سازی می‌باشد.

شرکت ماهان راه با اجرای پروژه‌های مختلف در زمینه محوطه سازی و راه‌سازی و با تیمی متشکل از متخصصان این زمینه با استفاده از تجهیزات روز آماده‌ی ارائه‌ی خدمات از مشاوره و طراحی تا احداث و اجرای این خدمات می‌باشد. در صورت داشتن هرگونه سوال و یا برآورد قیمت ها می توانید با واحدهای فروش و پشتیبانی ماهان راه تماس بگیرید. همکاران ما در نهایت صبوری آماده پاسخگویی می باشند.

برای دریافت مشاوره رایگان شماره تماس یا پست الکترونیک خود را در مستطیل زیر وارد نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند. همچنین در صورت تمایل میتوانید از طریق شماره‌های ۰۲۱۸۸۰۶۸۲۱۲ الی ۱۴ و یا فرم استعلام قیمت، با ما در ارتباط باشید.

مشاوره رایگان

ماهان راه