آسفالت رنگی - شرکت راه سازی ماهان راه

آسفالت رنگی

منتشر شده تیر ۱۲ ۱۳۹۶

وقتی حرف از آسفالت می‌زنیم، ممکن است شما با خودتان بگویید این نیز مشابه سایر اجزای دنیای خاکستری و خسته کننده است! اگر هنوز تصورتان این است، در این مقاله شما برایتان سورپرایزی از جنس رنگ داریم: بله… اشتباه نمی‌کنید ما می خواهیم آسفالت رنگی را به شما معرفی کنیم و در مورد ویژگی‌ها و کاربردهای آن برایتان صحبت کنیم.

امروزه در بسیاری از کشورها برای پوشش بخش‌های مختلفی از بزرگراه‌ها و مسیرهای عبور و مرور از آسفالت رنگی استفاده می‌کنند. چنین قیرهایی، حاوی رنگدانه‌های مختلف معدنی از جمله تیتانیوم دی اکسید هستند.

در آسفالت رنگی۷۵ مواد اصلی را ترکیبات پلیمری تشکیل می‌دهند. محققان این حوزه پس از سال ها تحقیق در این زمینه به ترکیب مناسبی برای تولید این آسفالت‌های رنگی رنگی دست یافته‌اند. به طوریعلاوه بر زیبایی و تنوع رنگ، در برابر اشعه ماورای بنفش مقاوم است و رنگ آن در مقابل شرایط جوی مختلف و هوای سرد و گرم تغییر نمی‌کند‌. قابل بازیافت بودن از مهمترین ویژگی این آسفالت سرد است، که از آلودگی محیط زیست به میزان مناسبی جلوگیری می‌کند. همچنین جالب است بدانید که سه برابر آسفالت‌های معمولی مقاومت دارد و ترک برنمی‌دارد. هزینه تولید این آسفالت‌های خوشرنگ نسبت به آسفالت‌های معمولی، مقرون به صرفه است‌.

رنگدانه‌های معدنی ازجمله اکسید آهن قرمز، اکسید کروم برای رنگ آمیزی مخلوط‌های قیری مناسب هستند. ‌مخلوط قیری استاندارد سیاه ‌با رنگدانه‌های قرمز اکسید آهن پایدار در برابر حرارت، رنگی می‌شوند. جایگزین‌هایی نیز برای رنگ‌های قرمز با استفاده از اکسید کروم سبز یا اکسید آهن زرد که در برابر حرارت پایدار است، وجود دارد.

با استفاده از مخلوط‌های قیری با رنگ روشن، طیف رنگی شامل سطوح سفید نیز می‌شود. اکثر تولید کنندگان امروزه این نوع رنگ‌های مخلوط قیری را عرضه می‌کنند. علاوه بر رنگدانه‌های ذکر شده، اکسید آهن زرد، قهوه‌ای یا سیاه نیز می‌توانند با مخلوط قیری روشن استفاده شوند.

کاربردهای آسفالت رنگی‌

از آسفالت قرمز معمولا به عنوان سنگ فرش و لایه محافظ ضد آب پل‌ها استفاده می‌شود. وقتی کف پل‌ها تعمیر می‌شود، پیمانکاران فقط سطح را که همان آسفالت رنگی است تعویض می‌کنند و به این ترتیب مواد ضد آبی که در پل‌ها استفاده شده از بین نمی‌روند.

از آسفالت رنگی بارنگ روشن به عنوان روکش جاده در داخل تونل‌ها می‌توان استفاده کرد، در اینصورت راننده به خوبی متوجه جاده خواهد بود و در هزینه‌های روشنایی تونل صرفه جویی خواهد شد.

همچنین از این ماده برای مشخص کردن ایستگاه‌های اتوبوس و تاکسی نیز می‌توان استفاده کرد.

آسفالت‌های رنگی در مکان‌های تفریحی برای افزایش جذابیت بصری بسیار موثر است.

این آسفالت توسط وزارت راه کشور تایید شده است. امیدواریم با حمایت و استقبال مناسب از سوی برخی مسئولان، شاهد استفاده بیشتر از آن در سطح شهرها و جاده‌ها باشیم.

برای دریافت مشاوره رایگان شماره تماس یا پست الکترونیک خود را در مستطیل زیر وارد نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند. همچنین در صورت تمایل میتوانید از طریق شماره‌های ۰۲۱۸۸۰۶۸۲۱۲ الی ۱۴ و یا فرم استعلام قیمت، با ما در ارتباط باشید.

مشاوره رایگان

ماهان راه