آسفالت خود ترمیم - شرکت راه سازی ماهان راه

آسفالت

منتشر شده تیر ۱۲ ۱۳۹۶

خبر جالبی که در مورد نسل جدید آسفالت برایتان داریم، این است که یک دانشمند هلندی به نام اریک چالنگن که مهندس مواد از دانشگاه فنی مهندسی دفلت هلند است، در حال تحقیق بر روی آسفالت جدیدی است که آن را آسفالت خود ترمیم نام گذاشته است!

شاید بپرسید چگونه؟! طرز ساخت بدین صورت است که آقای چالنگن با استفاده از الیاف فولادی و ترکیب آنها با آسفالت معمولی ماده ای رسانا را به وجود آورده است، این امر باعث می‌شود که وقتی که یک ماشین بزرگ با قابلیت خود القایی از سطح این نوع آسفالت رد می شود، گرما باعث از بین رفتن همه شکاف ها و ترک ها می‌شود. پس تا اینجای کار فهمیدیم که این خودترمیم با کمک ماشین خودالقایی صورت می‌گیرد و ظاهرا این آسفالت هنوز کاملا مستقل نیست! و به تنهایی اسمی را که بر دوش می‌کشد عملی نمی‌کند. با این حال این فناوری، نیاز به تولید آسفالت جدید را کاهش داده که از لحاظ زیست‌محیطی حائز اهمیت می‌باشد، چرا که آلودگی ناشی از تولید آسفالت جدید و حمل و نقل آن را کم کرده و باعث کاهش تولید گازهای گاخانه‌ای می‌شود.

آسفالت خود ترمیم بر روی ۱۳ جاده درکشور هلند استفاده شده است، تا نتایج آن مورد ارزیابی قرار بگیرد. یکی از این جاده‌ها

در دوره‌ی ۷ ساله‌ای که میزبان این آسفالت است، در حال حاضر در وضعیت بسیار خوبی به سر می‌برد. این حاکی از موفقیت آزمایشات است.

آسفالت خود ترمیم ۳۰ درصد از آسفالت معمولی گران تر است. البته با توجه به اینکه عمر آن دوبرابر آسفالت معمولی است، به یقین این اختلاف هزینه می‌تواند منطقی باشد.

در کشور ما هم مرکز تحقیقات قیر و آسفالت تحت نظر دانشگاه علم و صنعت به طور فعالی در این زمینه به فعالیت می‌پردازد. این پژوهشگاه فرصت خوبی را فراهم کرده است تا از لحاظ علمی گام مهمی را در این صنعت برداریم.

برای دریافت مشاوره رایگان شماره تماس یا پست الکترونیک خود را در مستطیل زیر وارد نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند. همچنین در صورت تمایل میتوانید از طریق شماره‌های ۰۲۱۸۸۰۶۸۲۱۲ الی ۱۴ و یا فرم استعلام قیمت، با ما در ارتباط باشید.

مشاوره رایگان

ماهان راه